wskazówki, zwiedź ze mną świat
komentarze 3

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

Przygotowania do podróży do Peru skłoniły mnie do dogłębnego researchu i do przeczesania sieci wzdłuż i wszerz. Natrafiłam na znane, ale zapomniane blogi podróżnicze oraz na kilka nowych, które dostarczyły mi porządną dawkę informacji o Limie, Cuzco i innych miastach, które mamy w planach zobaczyć.

 

Moja fascynacja Instagramem nadal trwa, chętnie tam wchodzę i obserwuję pięknie uwiecznioną rzeczywistość. Dlatego dzisiaj przedstawię Wam moją subiektywną listę najlepszych podróżniczych kont na Instagramie. W tym wpisie skupię się na tych mi najbliższych, polskich.

Przy okazji oczywiście odsyłam Was na blogi osób, o których tu mówię. Mnóstwo rewelacyjnych zdjęć, porad, wskazówek, inspiracji.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

WHERE IS JULI

Julia i Sam to para, która poznała się podczas samotnej podróży Julii dookoła świata. Teraz mieszkają w Australii i zarażają pozytywną energią oraz chęcią do spakowania plecaka, rzucenia wszystkiego i ruszenia w świat. Na ich Instagramie znajdziecie mnóstwo zdjęć z przepięknej Australii, ale nie tylko.

  NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

I SAW PICTURES

Aga i Maciek od kilku lat mieszkają na Wyspach, w chwili obecnej w Londynie. Dzielą się swoją pasją do podróży, jedzenia, celebrowania  chwili. To nie jest typowo podróżniczy blog, ani Instagram, ale jest tam tak inspirująco, kolorowo, że bardzo chętnie wracam do ich zdjęć.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

ADAMANT WANDERER 

Uwielbiam zdjęcia Uli. Podróże i dobre jedzenie to moje dwie pasje, które Ula zgrabnie przemyca na swojego Instagrama. Mieszkała w Stanach, w Wielkiej Brytanii, a od niedawna mieszka w Austrii. Podróżowała po wielu krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Podkreśla, że podróżowanie za małe pieniądze jest możliwe i udowadnia to na każdym kroku. Zajrzyjcie do niej, a na pewno się zakochacie.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

LET’S GO EVERYWHERE 

Pod tym nickiem na Instagramie kryje się nie kto inny jak Aleksandra Kwaśniewska. Czarno-białe zdjęcia z wielu odległych zakątków na świecie mają w sobie to coś. Są po prostu piękne.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

DALEKO NIEDALEKO

Ewa od kilku dobrych lat dzieli się swoją pasją do podróży na blogu. Jej Instagram przepełniony jest pięknymi ujęciami. Zdjęcia są pełne kolorów i wyglądają jak z profesjonalnych magazynów podróżniczych.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE

TAILS OF WONDERS 

Tutaj odnajdziemy kadry z ponad 30 różnych krajów na świecie. Aleksandra dzieli się na blogu Duże Podróże nie tylko swoimi spostrzeżeniami z podróży, ale również wieloma praktycznymi wskazówkami, które znacznie ułatwią nam przygotowania oraz samą wyprawę. Ja jestem zachwycona.

NAJLEPSZE KONTA PODRÓŻNICZE NA INSTAGRAMIE


Jak Wam się podoba przedstawione przeze mnie zestawienie? Jakie Waszym zdaniem są najlepsze konta podróżnicze na Instagramie? Dodalibyście kogoś do listy? Chętnie dowiem się kogo Wy najchętniej podglądacie na Instagramie! 

Filed under: wskazówki, zwiedź ze mną świat

by

W chwili obecnej mieszkam w Cambridge w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuję. Czytam na potęgę, uwielbiam kryminały oraz pięknie wydane magazyny. Lubię gotować, choć Arek twierdzi, że gotuje lepiej. Uwielbiam jeść oraz próbować nowych smaków. Kocham podróże i staram się wyjeżdżać tak często jak to możliwe czy to za miasto czy na drugi koniec świata. Przeżywam ogromną fascynację ideą slow life i z chęcią Wam opowiem o tym jak zmieniam swoje życie oraz otaczającą mnie rzeczywistość.

  • Dużo znam z zestawienia i oglądam. Lubię bardzo <3

  • Bardzo ciekawe zestawienie. Przyznam szczerze, że wielu kont nie znałam. Jest zachwycona zdjęciami Daleko Niedaleko. Przepiękne <3

  • Ojeeej, dzięki wielkie za wyróżnienie mojego Insta i ciepłe słowa, trochę go ostatnio zaniedbałam ale chyba muszę się znowu porządnie wziąć do pracy 😉
    Moim ulubionym od wielu lat kontem jest Australia (https://www.instagram.com/australia/) która jest cudownym „polepszaczem” humoru, ale ostatnio odkryłam też Japan_gram (https://www.instagram.com/japan_gram/) z fotami z Japonii, mega!