28 MYŚLI NA 28 URODZINY

Nie narzekam na to, że czas upływa. Z każdym rokiem staję się coraz bardziej świadomą kobietą. Świadomą tego co przeżyła, tego co zrobiła źle i tego co zrobiła dobrze w swoim życiu.

Oto 28 myśli na moje 28 urodziny:

 1. Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Pomóż przeznaczeniu i rób to o czym marzysz, żyj tam gdzie chcesz i bądź tym kim chcesz.
 2. Jeśli czegoś bardzo chcesz, to po prostu to zrób.
 3. Ufaj intuicji, ale nie daj się jej zablokować.
 4. Codziennie przesuwaj swoje granice, wykraczaj poza to co Cię w środku blokuje. Zacznij od rzeczy małych, przyziemnych, a potem stawiaj poprzeczkę coraz wyżej.
 5. Wyznaczaj cele, które są możliwe do realizacji. Cele, które sprawią, że po ich wypełnieniu będziesz nieco inną osobą. Ja w tym roku wyznaczałam małe cele, które sprawiły, że pewne strachy zostawiłam daleko za sobą.
 6. Praw komplementy. Zawsze, gdy widzisz coś co Ci się podoba, mów o tym. Mnie wciąż zastanawia czemu mówimy sobie tak mało miły rzeczy.
 7. Uśmiechaj się. Uśmiech zawsze pomaga, zarówno Tobie, jak i ludziom z Twojego otoczenia. 
 8. Odkrywaj małe przyjemności w codzienności. Ulubiona herbata, czas z książką, ciepłe promienia słońca na skórze, spacer w pięknej okolicy, wyprawa w góry… Powodów do radości jest mnóstwo, wystarczy zacząć je zauważać.
 9. Nie daj się wciągnąć w toksyczne relacje. Kończ je jak najszybciej. Tak będzie lepiej.
 10. Znajdź hobby, a potem pracuj nad jego rozwojem. Pozwól sobie na chwilę dla siebie.
 11. Rozwijaj się, znajdź pasję, nigdy nie przestawaj się uczyć.
 12. Wracaj do książek, które kiedyś zawróciły Ci w głowie. Uwielbiam wracać do Murakamiego, Wiśniewskiego czy Vonneguta.
 13. Nie podążaj za Dalajlamą, który powiedział „Raz do roku idź w miejsce, gdzie nie byłeś nigdy wcześniej”. Rób to częściej. Raz w roku nie wystarczy. Życie jest za krótkie.
 14. Bądź dla siebie dobra. Dbaj o siebie.
 15. Zwolnij, w tym pędzie łatwo zatracić radość i szczęście płynące z każdej chwili.
 16. Wyciągaj lekcje z każdego życiowego doświadczenia. Zarówno tego dobrego jak i złego. Jednak nie daj się zapętlić w ciągłym analizowaniu przeszłości.
 17. Dbaj o bliskich i przyjaciół. To właśnie Ci ludzie sprawiają, że Twoje życie ma sens.
 18. Kup sobie kwiatka i o niego dbaj. A jak jesteś na tyle odważna/y to zasadź roślinki i obserwuj jak rosną.
 19. Uprawiaj więcej sportu. Endorfiny sprawią, że będziesz szczęśliwsza/y, a piękniejsze ciało doda Ci pewności siebie.
 20. Odżywiaj się zdrowo.
 21. Skorzystaj chociaż raz z Couchsurfingu.
 22. Zorganizuj weekend poza miastem dla siebie i znajomych. Odwiedźcie wspólnie nowe miejsce.
 23. Spróbuj częściej iść za głosem serca niż za głosem rozsądku.
 24. Idź na targ, kup warzywa i owoce, a potem zrób kolację dla rodziny bądź/i przyjaciół. Urządzaj imprezy, baw się, spotykaj się z tymi, których lubisz i kochasz. 
 25. Idź do kina, kup popcorn. A potem rób to częściej.
 26. Częściej wychodź z inicjatywą, nie czekaj, aż ktoś się domyśli czego chcesz.
 27. Mów szczerze i otwarcie o czym myślisz, ukrywając to sam/a sobie wyrządzasz krzywdę.
 28. Szczęście jest w zasięgu ręki. Dostrzeż je.

Cieszę się z tego w jakim miejscu teraz jestem w życiu. Chciałabym przeżyć to życie jak najlepiej, dlatego niezwykle mnie cieszy, że z każdym rokiem wyciągam z życia coraz więcej, coraz więcej o sobie wiem i najzwyczajniej w świecie jestem coraz szczęśliwsza. Wam życzę tego samego.

 

 

Categories ja i mój lifestyle slow life

About

Wciąż szukam swojego miejsca na ziemi. Mieszkałam prawie rok we Włoszech, potem 4 lata w UK w przepięknym Cambridge. Kolejne dwa lata spędziłam w Australii gdzie spełniałam swoje podróżnicze marzenia. Teraz wywiało mnie na mroźną północ Norwegii, gdzie znów odkrywam uroki życia w rytmie slow. Przeżywam ogromną fascynację minimalizmem, ideą slow life, a więc i slow travel. Kocham zieloną herbatę i dobrą książkę. Chętnie opowiem Wam jak zmieniam swoje życie i otaczającą mnie rzeczywistość.