BLOGERSKI PRZEWODNIK PO ŚWIECIE #2

Od publikacji poprzedniego Blogerskiego przewodnika minęło kilka miesięcy, ale to nie dlatego, że zapomniałam o tym projekcie! Wręcz przeciwnie! Tym razem aż pięciu blogerów, pasjonatów podróży, dobrego jedzenia i nietuzinkowych miejsc nieco oddalonych od turystycznych szlaków przedstawi Wam swoje ulubione miejscówki w szczególnych dla nich miastach. Jesteście gotowi?

Tym razem w Blogerskim przewodniku po świecie zawędrowaliśmy do Kopenhagi, Brukseli, Vancouver i Bournemouth. Ale to nie wszystko! W tym wydaniu znajdziecie również zestawienie TOP10 najlepszych kawiarni w podróży dookoła świata.

A teraz pozwólcie, że po krótce przedstawię Wam autorów:

Wiola Starczewska – prowadzi bloga starczewska.com. Uwielbia podróże, uwielbia czytać o podróżach i marzyć o podróżach. Swoje serce zgubiła gdzieś w Brazylii, jakąś jego część zawiozła do Portugalii. Rozum zostawiła w Kopenhadze, będąc zdania, że najrozsądniej byłoby zamieszkać w skandynawskim kraju.

Filip Turowski – jest autorem bloga glodnyswiata.pl. Wywrócił swoje życie do góry nogami, zostawił obiecującą karierę i ruszył w kulinarną podróż dookoła świata. Niedawno z niej wrócił i pracuje nad podróżniczą książką kucharską z przepisami na najlepsze smaki, które upolował.

Marta Bulik – na co dzień mieszka w Brukseli. Podróże, ale i Bruksela, która jest wielokulturowa, nauczył ją być obywatelką świata. Pracuje w Komisji Europejskiej, lecz poprzez blog wraca do swoich korzeni. Studiowała dziennikarstwo, a blog Wellbelicious to połączenie kilku pasji: tej do pisania i kreatywnego tworzenia oraz do filozofii życia w stylu wellness.  Jest niepoprawnie zakochana w Brazylii, pije zielone koktajle w olbrzymich ilościach i nie wyobraża sobie życia bez jogi i podróży.

Zosia & Ruben – są parą dwudziestoparolatków, podróżujących nieśpiesznie po Ameryce Północnej, których możecie znaleźć na everydayroutes.com. W ciągu dnia pracują jako freelancerzy, co pozwala im na życie w drodze. Poranki, popołudnia i weekendy spędzają jeżdżąc na rowerze, spacerując, odkrywając to co ich otacza… Najbardziej w życiu cenią sobie wolność, dlatego pewnego dnia spakowali się w dwa plecaki i ruszyli przed siebie. Po 16 miesiącach w podróży, po raz kolejny trafili do Vancouver, BC., gdzie obecnie mieszkają. Jako cele swoich podróży wybierają miejsca z pięknymi widokami i dużą ilością ścieżek rowerowych. Poza tym uwielbiają jeść późne śniadania, chodzić po lesie i oczywiście fotografować.

Ewelina Leśniewska – autorka bloga Vegan Island, która od dwóch lat mieszka w nadmorskiej miejscowości Bournemouth na południu Anglii. Kilka lat wcześniej to Londyn nazywała swoim domem, ale ponieważ ciągle czegoś szuka i gdzieś ją niesie to chwilowo drogi zaprowadziły ją właśnie tutaj. Nie potrafi usiedzieć w miejscu i poddać się zwyczajnej rutynie, szarego dnia codziennego. Uważa, że trzeba się rozwijać, uczyć i zdobywać więcej. Sięgać do gwiazd i realizować swoje marzenia, gdyż tylko tak możemy w życiu znaleźć drogę do prawdziwego szczęścia.

To naprawdę wyjątkowy numer, więc nie zwlekajcie, pobierzcie Blogerski przewodnik już teraz i rozpocznijcie niesamowitą podróż po świecie.