CO ZOBACZYĆ W SYDNEY CZYLI SPACER Z COOGEE DO BONDI

Kiedy tylko podpytałam znajomych co koniecznie muszę zrobić podczas pobytu w Sydney z różnych stron nadeszły jednogłośne odpowiedzi: spacer z Coogee do Bondi to absolutne must do. Jest to 6 kilometrowa trasa wzdłuż wybrzeża, gdzie spaceruje się z widokiem na klify, maleńkie plaże, baseny skalne, a przed nami rozciąga się bezkresny ocean. Spacer z Coogee do Bondi (lub odwrotnie) to rzeczywiście trasa, którą zapamiętam na długo. Gotowi na fotorelację?


Dzień zaczynam od pożywnego śniadania w Coogee Pavillon, który znajdował się zaledwie kilka kroków od naszego mieszkanka. Jest to świetne miejsce nie tylko na śniadanie, ale również i wieczorny wypad. Widzicie tę prawie pustą salę? Wieczorem kiedy wpadliśmy tu na drinka to miejsce tętniło życiem (polecam wizytę pomiędzy 17-19 od poniedziałku do piątku kiedy każda pizza kosztuje $15 a duże piwo $7).

spacer-bondi-coogee-pavillon

Zaraz po wyjściu z Coogee Pavillon zaczyna się trasa spacerowa.

spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney

Najpierw mijam Gordons Bay, a potem urokliwą Clovelly Beach usianą łódkami.

spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney

Miejscem, które niezwykle mnie zaskoczyło był cmentarz Waverley. Groby majestatycznie stały na wzgórzu, a przed nimi nie było nic oprócz błękitu nieba i oceanu.

spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydneyspacer-bondi-coogee-sydneyspacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney

Bronte Beach to plaża przy której pojawili się pierwsi surferzy. Znajduje się tutaj też basen skalny, nieco mniejszy od tego przy Bondi, jednak jest darmowy.

spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney

No i nareszcie docieramy do kultowej plaży Bondi.

spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney spacer-bondi-coogee-sydney


I jak wrażenia? Wybralibyście się na taki spacer z Coogee do Bondi?