LIEBSTER AWARD – 11 FAKTÓW O MNIE

Od jakiegoś czasu w blogosferze krąży wieść o Liebster Award. Nie za bardzo wiedząc o co chodzi, czym prędzej weszłam na blogi, na których pojawiła się wzmianka o tej zabawie. Z natury jestem sceptyczna i podejrzliwa, ale okazało się, że to całkiem ciekawa inicjatywa. Osoba nominowana musi odpowiedzieć na 11 pytań postawionych przez osobę nominującą. Liebster Award ma na celu bliższe poznanie się blogerów.

Jakoże a dreamer’s life dopiero raczkuje, stwierdziłam, że będzie to całkiem fajny sposób na przedstawienie Wam mojej osoby i przybliżenie Wam kilku faktów dotyczących mojego życia i moich zainteresowań.

Dzięki za nominację Matka na Wygnaniu i zapraszam do zapoznania się z moimi odpowiedziami.

1. Jaka jest Twoja ulubiona lektura szkolna? Uzasadnij.

Uwielbiam czytać, ale szczerze nie potrafię sobie przypomnieć tytułu lektury, która zapadłaby mi w pamięć.

2. Wypad pod namiot, czy jednak hotel?

Lubię zarówno wypad pod namiot jak i pobyt w hotelu. W zależności od miejsca, w którym miałabym spędzić wakacje. Szczerze powiedziawszy będąc nastolatką spędzałam wakacje wyłącznie pod namiotem. Lubiłam to dopóki nie pojechaliśmy na Heinekena i lało przez 3 dni… Przemókł nam namiot, było niesamowicie zimno, a pod prysznicem była tylko zimna woda… Chyba od tamtej pory nie spałam pod namiotem.

3. Jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz po wstaniu z łóżka?

Jak tylko wstanę z łóżka, biorę gorący prysznic, a następnie przygotowuję sobie śniadanie.

4. Kino czy teatr?

Kino. Lubię stare, klimatyczne kina, w których puszczają niszowe filmy. Kochałam Nasze Kino w Toruniu, ale doszły mnie słuchy, że już nie istnieje. Szkoda, bo te miękkie, bardzo wygodne fotele, interesujące filmy i czasy studenckie na długo zostaną w mojej pamięci.

5. Co wyprowadza Cię z równowagi?

Głupota.

6. Trzy słowa opisujące Twój charakter, to?

Zorganizowana, twardo stąpająca po ziemi realistka z niewybrednym poczuciem humoru.

(Ups! to więcej niż trzy słowa :D)

7. Jaki jest Twój ulubiony film?

Moim ulubionym filmem jest film „Między słowami” Sofii Coppoli. Widzieliście? Jeśli nie to koniecznie nadróbcie zaległości. „Między słowami” opowiada historię dwójki ludzi, którzy przypadkowo spotykają się w hotelu w Tokio i są nieco zagubieni w życiu. Piękne zdjęcia, świetna gra aktorska Scarlett Johansson oraz Billa Murray’a.

8. Piosenka, która sprawia, że oczy napływają łzami?

Nie ma chyba takiej piosenki. Raczej kolekcjonuję te dobre wspomnienia i to raczej one częściej mi się kojarzą z jakąś piosenką.

9. Czym lubisz się otaczać?

Lubię się otaczać książkami oraz zdjęciami. Kocham czytać i w całym domu mam rozsiane książki, pięknie wydane albumy, przewodniki oraz wszelakie magazyny.

A w związku z tym, że mieszkam w Wielkiej Brytanii tęsknię za bliskimi więc wszędzie mam zdjęcia rodziny i przyjaciół.

10. Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym być szczęśliwą żoną i matką dwójki albo trójki wspaniałych dzieci. Wciąż szukamy swojego miejsca na ziemi, więc trudno mi przewidzieć gdzie wylądujemy.

11. Kosmetyk, bez którego nie wyobrażasz sobie życia?

Jeśli chodzi o kosmetyk do pielęgnacji zdecydowanie nie wyobrażam sobie życia bez oleju kokosowego. Planuję wpis na temat jego zastosowań więc nie będę się dzisiaj rozpisywać. Natomiast, w przypadku kosmetyku do makijażu… Hm, ciężki wybór! Ale chyba byłaby to maskara.

Nominuję:

GODSPROMOTEME

I’m Young Wife

Foch z przytupem 

Simplife.pl

Woman at window 

Emaliowany czajnik 

Katsunetka

May the food be with you

Read Please 

Anna Cooks and Travels 

Blond Italia 

Pytania dla Was:

 1. Gdzie mieszkasz? Co powinnam zobaczyć w Twoim mieście jeśli wybiorę się tam na weekend?
 2. Jaką ciekawą książkę/artykuł/wpis/magazyn ostatnio czytałaś?
 3. Jakie jest Twoje największe marzenie podróżnicze?
 4. Jaka potrawa kojarzy Ci się z dzieciństwem?
 5. Co budzi Cię rano do życia?
 6. Który swój post uważasz za najlepszy?
 7. Morze czy góry?
 8. Co nowego planujesz zrobić tej jesieni?
 9. Gdzie spędziłaś najwspanialsze wakacje życia?
 10. Wymień 3 ulubione elementy swojej garderoby.
 11. Serial, który uwielbiam to…

 

Zapraszam serdecznie wszystkich do odpowiedzenia na choćby jedno pytanie. Będzie mi niezwykle przyjemnie móc Was odrobinę lepiej poznać.

Jeśli nie jesteś fanką/fanem takich zabaw – bez obaw, nic na siłę.

Categories ja i mój lifestyle

About

Wciąż szukam swojego miejsca na ziemi. Mieszkałam prawie rok we Włoszech, potem 4 lata w UK w przepięknym Cambridge. Kolejne dwa lata spędziłam w Australii gdzie spełniałam swoje podróżnicze marzenia. Teraz wywiało mnie na mroźną północ Norwegii, gdzie znów odkrywam uroki życia w rytmie slow. Przeżywam ogromną fascynację minimalizmem, ideą slow life, a więc i slow travel. Kocham zieloną herbatę i dobrą książkę. Chętnie opowiem Wam jak zmieniam swoje życie i otaczającą mnie rzeczywistość.