WYGRZEBANE Z SIECI CZYLI LINKI GODNE POLECENIA #4

Ta seria niezmiennie cieszy się Waszym ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie pozostaje mi nic innego tylko przedstawić Wam garść nowych i interesujących linków. Zaparzcie ulubioną herbatę, usiądźcie wygodnie i rozkoszujcie się nowinkami wygrzebanymi w sieci. 

Przepiękne i niezwykle realistyczne zdjęcia oddające wyjątkowość porodów i narodzin dzieci. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin wyłoniło 10 najlepszych zdjęć 2015 roku. Za każdym razem jak je oglądam wzruszam się niezmiennie mocno.

Pozostając w temacie fotografii spójrzcie na te niezwykłe zdjęcia tancerzy oraz … mąki! Prostota, minimalizm, kobiece piękno, ekspresja, zmysłowość… To wszystko możecie zobaczyć na zdjęciach rosyjskiego fotografa Alexandera Yakovleva.

Linki godne polecenia

Przyszło Wam kiedyś do głowy zjeść skórkę od banana? Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z informacją, że skórka bananowa jest jadalna! Co więcej, podobno napakowana jest witaminami i wartościami odżywczymi. Skórkę bananową można wykorzystać jako dodatek do smoothie, ale także można z nią kulinarnie poeksperymentować. Ugotować i zrobić z niej chutney, które będzie służyło jako dodatek do mięs, czy po prostu jako pasta na kanapki. Najbardziej jednak zaskoczyła mnie bananowa „herbata”! Banana gotujemy w całości (bez ogonka) przez ok. 10 minut. Powiem Wam, że jestem w takim szoku, że muszę tego spróbować!

Technika stosowana przez Chloe Giordano, brytyjską ilustratorkę nazywana jest malowaniem igłą (needle painting). Sama przyznaje, że czerpie inspiracje z natury. Te miniaturkowe hafty są po prostu piękne. Siła tkwi w prostocie.

Linki godne polecenia

Dziewczyny z bloga PiggyPEG dzielą się sprawdzonymi przepisami na maseczki domowej roboty. Dodatkowo podpowiadają jakie oleje sprawdza się przy konkretnych cerach i problemach ze skórą. Blog ten jest dla mnie skarbnicą wiedzy. Na swoim Facebooku dziewczyny dzielnie sprawdzają i analizują składy znanych, popularnych kosmetyków. Zajrzyjcie koniecznie, bo świadomy wybór to istotna sprawa.

I coal you to niezwykła biżuteria wykonana głównie ze srebra i węgla kamiennego. Może nie wiecie, ale pochodzę z Górnego Śląska więc darzę ogromnym sentymentem wszelkie nawiązania do śląskiej kultury. W szczególności przypadł mi do gustu pierścionek oraz długi wisiorek z bryłką węgla. Skusilibyście się na taką biżuterię?

Wegańska imitacja skóry wykonana z ananasa. Brzmi abstrakcyjnie, prawda? A jeśli jeszcze dodam, że jest biodegradowalna i wykonana z odpadków po ananasach to wydaje się to zbyt piękne żeby było prawdziwe, co? Ale nie ma rzeczy niemożliwych, pamiętajcie! Piękne meble, torebki, buty, fotele wykonane z materiału zwanego Piñatex aż się proszą o to, aby je kupić. Mam nadzieję, że to rozwiązanie stanie się  z czasem coraz bardziej popularne i dostępne, bo jak tu nie kibicować takim inicjatywom?

Linki godne polecenia

Jeśli lubicie kolorowanki dla dorosłych tak bardzo jak ja to może macie ochotę pokolorować swój własny kalendarz na 2016?

Jadąc w popularne miejsca turystyczne często spotykamy się z rozczarowaniem. Zdjęcia zwykle podrasowane w Photoshopie nie mają za dużo wspólnego z rzeczywistością.

To jest dla mnie absolutny hit. Czy zdarzyło Wam się przypadkowo zdeptać ślimaka? Nie musicie odpowiadać, znam odpowiedź. Czy wpadło by Wam jednak do głowy, aby namalować graffiti na skorupkach ślimaków, aby uratować je przed nieumyślnym zdeptaniem? Ja też nie, ale tylko zerknijcie na te wzory! Pomysłowość ludzka nie zna granic.


Jak Wam się podobało marcowe zestawienie linków godnych polecenia? Muszę przyznać, że sprawia mi ogromną frajdę wyszukiwanie dla Was ciekawostek w sieci, więc liczę, że znaleźliście dla siebie coś interesującego.