LONDYN – RANDKA W VICTORIA & ALBERT MUSEUM I PROSECCO W SHOREDITCH

Całkiem niedawno pisałam Wam o tym, że ostatnio czuję większą potrzebę spędzania czasu sama ze sobą. Nie dlatego, że nie lubię ludzi, ale dlatego, aby poznać siebie, mieć czas na zebranie myśli, energii, aby być po prostu pewniejszą i szczęśliwszą osobą.

Jedną z rzeczy, które zrobiłam dla siebie zaraz przed wyjazdem z Cambridge była jednodniowa wizyta w Londynie. Wprawdzie samotnie spędziłam tylko pół dnia, ale nadal była to moja pierwsza samotna wycieczka od bardzooo dawna, a pierwsza w życiu samotna wizyta w muzeum. Zresztą zobaczcie jak spędziłam piękną, słoneczną niedzielę pod koniec marca w stolicy Wielkiej Brytanii.


Dzień zapowiada się niesamowicie słonecznie. Nareszcie, wiosna jakoś zwlekała w tym roku z zapuszczeniem korzeni na dobre. Kiedy tylko wysiadam z pociągu na stacji King’s Cross moje oczy od razu wędrują do góry. To jedna z moich ulubionych stacji kolejowych. Za każdym razem wracam też myślami do Harrego Pottera. Swoje kroki kieruję do metra, aby po chwili wysiąść na zalanej słońcem stacji South Kensington i przysiąść w ogródku znanej cukiernio-piekarni Paul. Na wystawie piętrzą się bochenki chleba, bagietki oraz ciasta, croissanty i inne wypieki. Postanawiam rozpocząć dzień w iście paryskim stylu i na chwilę zapominam o diecie i ograniczeniach. Siadam w ogródku, słońce cudownie ogrzewa moje zmarźnięte dłonie, migdałowy croissant jeszcze nigdy nie smakował tak dobrze.

co zjesc w Londynieco zjesc w Londynie

Wyciągam notatnik, zerkam na plany na przyszły tydzień, delektuję się tą chwilą. Powoli wstaję i ruszam do celu mojej wycieczki czyli Victoria and Albert Museum. Jeśli chodzi o Londyn to w 100% ufam Agnieszce z I saw pictures, która na swoim blogu zawsze poleca miejscówki, które sprawiają, że Londyn podoba mi się z każdą wizytą coraz bardziej.

co zobaczyc w Londynie co zobaczyc w Londynie co zobaczyc w Londynie

Kiedy tylko zobaczyłam taki opis V&A Museum:

Muzeum sztuki i designu ze słynnymi wystawami specjalnymi. Przypadnie do gustu entuzjastom mody, fotografii i designu. 

wiedziałam, że chciałabym tam pojechać. I był to strzał w dziesiątkę! Niestety wystawa fotograficzna była zamknięta, ale pozostałe wystawy bardzo mi się podobały. Szczególnie do gustu przypadły mi te o historii mody i designu.

co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum  co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museumco zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum

Sam budynek muzeum był przepiękny. Ogromny moloch wzbudzający mnóstwo emocji już na samym wejściu.

Coś mnie pokusiło i zajrzałam również do sklepiku muzealnego. I mimo ostrego szlabanu na jakiekolwiek zakupy skusiłam się na dziennik, który na pewno poleci ze mną do Australii. Pięknie ilustrowane strony, jasny i przejrzysty układ tygodni, a do tego zakładka założona na stronie z obrazkiem Cambridge. Nie wierzę w takie przypadki. Ten dziennik po prostu musiał wpaść mi w ręce i tym mocniej czuję potrzebę zapisywania moich codziennych spostrzeżeń.

co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum

Na dziedzińcu muzeum spragnieni słońca turyści wygrzewali się w pierwszych ciepłych wiosennych promieniach słońca. Co odważniejsze dzieci moczyły nogi w małym oczku wodnym.

co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum co zobaczyc w Londynie Victoria Albert Museum

Głód powoli dawał o sobie znać więc stwierdziłam, że powoli będę zmierzać do Shoreditch gdzie umówiłam się z Karoliną z Dine & Dash i Agą z I saw pictures. Byłam tam przed czasem więc miałam chwilkę na szybki lunch (najokropniejszy pad thai zjedzony w Grab Thai – nie polecam!) i leniwy spacer po okolicy. Znalazłam bardzo interesującą kawiarnię połączoną ze sklepem i studiem aranżacji wnętrz Pitfield. Piękne kwiaty i kaktusy na zewnątrz aż prosiły się o to żeby zabrać je ze sobą do domu.

co zobaczyc w Londynie Shoreditch co zobaczyc w Londynie Shoreditch co zobaczyc w Londynie Shoreditch

Z butelką schłodzonego Prosecco udałam się do Karoliny. Potwierdzam, jej kuchnia jest równie piękna jak na jej zdjęciach. I tak właśnie zgrabnie przeszłam z randkowego poranka do towarzyskiego spotkania pełnego inspiracji. Były pogaduchy, najlepszy ramen jaki jadłam w Bone Daddies (całkiem niedawno ukazał się artykuł o tej knajpie w Kukbuku), a potem piwo w Grind. Fajny to był dzień.


Lubicie Londyn? A jak jest u Was z randkami w pojedynkę? Praktykujecie?

 

Categories Europa zwiedź ze mną świat

About

Wciąż szukam swojego miejsca na ziemi. Mieszkałam prawie rok we Włoszech, potem 4 lata w UK w przepięknym Cambridge. Kolejne dwa lata spędziłam w Australii gdzie spełniałam swoje podróżnicze marzenia. Teraz wywiało mnie na mroźną północ Norwegii, gdzie znów odkrywam uroki życia w rytmie slow. Przeżywam ogromną fascynację minimalizmem, ideą slow life, a więc i slow travel. Kocham zieloną herbatę i dobrą książkę. Chętnie opowiem Wam jak zmieniam swoje życie i otaczającą mnie rzeczywistość.