PODCASTY GODNE POLECENIA VOL 3

Podcasty od kilku lat stanowią ważną część mojego życia. W zależności od nastroju żongluję podcastami motywującymi, śmiesznymi, kryminalnymi czy edukacyjnymi. Słucham gdy idę do pracy, gdy jestem w komunikacji miejskiej, a także podczas roadtripów, a godziny spędzone w aucie płyną jakby szybciej.

TU OKUNIEWSKA

Zdziwię się bardzo jeśli jeszcze nie znacie. Okuniewska, Asia jej na imię, robi podcast nad podcastami. Nadaje z piwniczki w Rejkjaviku, opowiada o swoim życiu, o terapii i swoich przemyśleniach z niej wynikających, o przyjemnościach, o depresji, o podróżach, o dzieciństwie, o #girlpower. Dziewczyński podcast o wszystkim, ale na pewno nie o niczym.

JA I MOJE PRZYJACIÓŁKI IDIOTKI

To drugi podcast Asi Okuniewskiej, tym razem jednak rozprawiający się w zabawny sposób z problemami związkowymi. W przekomiczny sposób opowiada o problemach, który każdy z nas przerabiał w drodze do znalezienia tego jedynego/tej jedynej. Jak mówi Asia, bycie idiotką nie ma płci, każdy z nas w pewnym momencie swojego życiu dawał się robić, a także robił kogoś. Typ kret, typ pokemon, typ krokodyl czy wirek świrek – żeby rozkodować te hasła posłuchajcie.

HALO, DZIEWCZYNY!

„Dziewczyński podcast. Rozmowy o relacjach, zajawkach i wszystkim, o czym można pogadać z przyjaciółką.”

Tak piszą same o swoim podcaście, a ja jeszcze dodam, że są to rozmowy bez nadęcia, których dobrze się słucha. Czasami miałabym ochotę dołączyć do dyskusji i dorzucić swoje trzy grosze. Podoba mi się to zarówno u dziewczyn jak i u Okuniewskiej, że coraz częściej mówi się o wzajemnym wspieraniu się kobiet.

STREFA PSYCHE UNIWERSYTETU SWPS

„Strefa Psyche to projekt Uniwersytety SWPS mający na celu popularyzację wiedzy psychologicznej oraz odkrywający możliwości działania jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego.”

Wykłady, które pozwalają zrozumieć nas samych. O emocjach, o zdrowiu psychicznym, o emocjach, o przemocy domowej, o traumach. O nas.

KAROL PACIOREK

Karol to świetny, dociekliwy i nie dający się zbyć zbyt prostymi odpowiedziami rozmówca. Gościli u niego m.in. Piotr Adamczyk, Katarzyna Bonda, Natalia Przybysz, Jurek Owsiak czy Robert Biedroń. Duże nazwiska, ciekawe rozmowy.

DZIEWCZYNY Z SĄSIEDZTWA

Uwaga, uwaga! To trzeci podcast Okuniewskiej (chyba zdominowała ten wpis i całe podcastowe zestawienie!), tym razem jednak we współpracy z Showroomem, gdzie do rozmowy zaprasza fajne dziewczyny. Gadają, gadają, gadają, a ja chcę słuchać. Te odcinki pokazują mi jak jesteśmy różne, jak różnie patrzymy na świat i ważne sprawy. Wychodzą z tego babskie pogaduchy, dzięki którym nie raz robiło mi się cieplej na sercu.

Choć mam jedno, ale. Wkurzam się jak sobie dziewczyny czasami przerywają i nie mam okazji poznać końca myśli którejś z rozmówczyń

PIĄTE: NIE ZABIJAJ

Podcast kryminalny, w którym autorka, Justyna, opowiada o tajemniczych historiach sprzed lat. Wałkuje stare sprawy kryminalne, które przyprawiają o dreszczyk emocji.

ŚLEDZTWO PISMA 

To podcast, który wbił mnie w podłogę. Przy pierwszym podejściu go wyłączyłam, bo byłam w domu sama i najzwyczajniej w świecie się przestraszyłam. To w jaki sposób została opowiedziana ta niezwykle wciągająca historia, w jaki sposób poprowadzono narrację i dobrano muzykę przyprawiało mnie w wielu momentach o ciarki. O czym jest Śledztwo Pisma?

„Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali prawomocnie skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? Przemoc. Manipulacja. Oszustwo. A w tle znane nazwiska.”

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Kawał dobrej reporterskiej roboty.

BARDZO BRZYDKI PODCAST

Część z Was pewnie kojarzy Igę Chmielewską, która znana jest ze swoich prostych w formie, sarkastycznych obrazków znanych na Facebooku jako Bardzo Brzydkie Rysunki. Iga od niedawna prowadzi również podcast, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi życia, pracy, dorosłości, byłych chłopaków czy imprezowania (odcinek, w którym opowiada o wyjściu na miasto i starszych typach obczajających młode kobiety bardzo mocno mi zapadł w pamięć – odcinek nazywa się „Moja wina”). Cieszy mnie, że jest tak dużo babskich podcastów, bo to umacnia mnie w przekonaniu, że mimo iż jesteśmy od siebie tak różne to mamy ze sobą dużo wspólnego. W kobietach siła!

OWSIANA PODCAST 

Podcast Justyny Świetlickiej, w którym porusza tematy związane ze zdrowym trybem życia, dietą, rozwojem i świadomym życiem. Justyna jest dietetykiem i autorką książki “Dieta to nie wszystko”. Podoba mi się to, że Justyna na każdym kroku podkreśla, że nie musimy być idealni, dieta i zdrowe odżywianie to jedno, dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne to drugie. Zaprasza ciekawych gości, z którymi rozmawia nie tylko na tematy związane z dietą. Dobrze mi się słuchało rozmowy z Joanną Glogazą o slow fashion i prowadzeniu własnego biznesu.


Słuchacie podcastów? Znacie te, o których tutaj piszę? A może macie coś godnego polecenia?

Poprzednie wpisy o podcastach godnych polecenia znajdziecie tutaj:

PODCASTY GODNE POLECENIA

PODCASTY WARTE POSŁUCHANIA 

Categories ja i mój lifestyle

About

Wciąż szukam swojego miejsca na ziemi. Mieszkałam prawie rok we Włoszech, potem 4 lata w UK w przepięknym Cambridge. Kolejne dwa lata spędziłam w Australii gdzie spełniałam swoje podróżnicze marzenia. Teraz wywiało mnie na mroźną północ Norwegii, gdzie znów odkrywam uroki życia w rytmie slow. Przeżywam ogromną fascynację minimalizmem, ideą slow life, a więc i slow travel. Kocham zieloną herbatę i dobrą książkę. Chętnie opowiem Wam jak zmieniam swoje życie i otaczającą mnie rzeczywistość.