PODCASTY GODNE POLECENIA

Czym są podcasty? Jak ich słuchać? Czy warto zacząć słuchać podcastów? A jeśli tak to, które wybrać?

Podcasty stały się nieodłączną częścią mojego życia. Słucham ich gdy gotuję, spaceruję, leżę na plaży, jeżdżę na rowerze. W zależności od nastroju wybieram te lżejsze, bądź te o rozwoju osobistym.

Jeśli wciąż nie wiecie co to jest podcast, zajrzyjcie do mojego poprzedniego wpisu, w którym polecałam ulubione audycje. Dziś przyszedł czas na uzupełnienie tej listy, bo od ostatniej publikacji ta lista rzeczywiście się rozrosła.

SERIAL

Serial to podcast kryminalny. Szczególnie wciągnęłam się w historię opowiedzianą w pierwszym sezonie. Historia opowiedziana została przez Sarah Koenig, która w 12 odcinkach stara się przybliżyć i dokładnie przeanalizować sprawę zniknięcia Hae Min Lee z 1999 roku. 6 tygodni po zniknięciu dochodzi do aresztowania Adnan Syed’a ówczesnego chłopaka Hae. Sarah analizuje krok po kroku poczynania policji oraz prokuratury, kontaktuje się bezpośrednio z Adnanem, stara się dojść co tak naprawdę się wydarzyło, gdyż nawet po tych wszystkich latach i skazującym wyroku, Adnan nie przyznał się do winy. Wciągająca historia, która trzyma w napięciu.

WŁODEK MARKOWICZ ON AIR

Włodek ma talent do przeprowadzania niezwykle interesujących rozmów. Zaprasza do siebie ludzi z totalnie różnych branży i rozmawia tak po prostu o życiu, spojrzeniu na świat, pasjach, porusza tematy ważne i błahe. Rozmowy te potrafią być nawet 2 godzinne, ale jeszcze nie zdarzyło mi się w trakcie ich słuchania znudzić.

EDIT: Włodek zamknął swój kanał na YT, a na iTunes dostępne są tylko dwa odcinki jego podcastów. Nie wiem czy kiedyś podcasty ponownie pojawią się w sieci. Wielka szkoda!

TERAZ LEPIEJ

Teraz lepiej to podcast, który prowadzony jest przez Radosława Budnickiego, mentora i coacha, którego hasłem przewodnim jest: Stwórz kreatywne życie z pasją. Radek rozmawia z ludźmi, których historie mają za zadanie zainspirować do zmian i zrobienia pierwszego kroku do stworzenia życia, o którym marzysz. Mnóstwo tu ciekawych opowieści, praktycznych wskazówek. Bardzo mi przypadła do gustu seria pt. kreatywny minimalizm.

Odcinek, który szczególnie polecam:

Jak wykorzystać porażki do osiągnięcia sukcesu?

co-podcasty-warte-polecenia

PANI SWOJEGO CZASU

Ola Budzińska, w sieci znana właśnie jako Pani Swojego Czasu, prezentuje kulisy biznesu on-line. Do tej pory wypuściła kilka odcinków, wszystkie oscylują wokół tego jak promować swój biznes i jak zarządzać efektywnie zespołem.

Odcinek, który szczególnie polecam:

O celach w życiu i finansach w biznesie – rozmowa z Marcinem Iwuciem

TUŻ PRZY UCHU

Podcast szczególnie polecam osobom kreatywnym, szukającym inspiracji, a także freelancerom. Kasia tak mówi o swoim podcaście:

Jestem twórcą podcastu Tuż przy uchu który tworzę dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych. Z gośćmi poruszamy tematy związane z autentycznością w życiu i biznesie, odkrywaniem swoich pasji, swoich mocnych stron, biznesie, zdalnej efektywnej pracy, kreatywności.Katarzyna Bieleniewicz

 

Odcinki, który szczególnie polecam:

Odkryj swoje IKIGAI

Jak czytać książki by wyciągnąć z nich więcej?

ZEN HABITS FAVOURITES

Krótkie opowieści, które potrafią dać niesamowicie do myślenia. Każdy odcinek to wyrywek wybranego przez Chrisa Calabro posta blogowego Leo Babauty. Zen Habits ma przede wszystkim sprawić żebyśmy na chwilę zatrzymali się w zgiełku codziennego dnia, oczyścili umysł, abyśmy mogli skupić się na tym co ważne.

Mi Zen Habits czasami zastępuje poranną medytację.

COUPLES THERAPY

Podcast, który podrzucił mi do posłuchania Arek. Długo się wzbraniałam, bo po pierwsze prowadzi go Casey Neistat z żoną Candice, a za tym panem jakoś szczególnie nie przepadam, a po drugie, tytuł sprawił, że nie do końca miałam ochotę wgłębiać się w czyjeś problemy małżeńskie. No i po długich namowach Arka w końcu puściłam pierwszy odcinek, a potem już poszło z górki. I tak, rozmawiają o swoich problemach małżeńskich, o terapii, na którą chodzą, o budowaniu związku, o wyzwaniach z jakimi codziennie się zmagają. Candice to niezwykle mądra i ambitna kobieta, w której dostrzegam pewne swoje cechy osobowości dlatego tak chętnie jej słucham. Choć jest niezwykle bezpośrednia i szczera, często sprawia, że się w głos zaczynam śmiać. Zdecydowanie polecam nie tylko osobom w związkach!

Odcinek, który szczególnie polecam: 

Low expectations 


Ciekawa jestem czy słuchacie podcastów? Jeśli tak to czy macie ulubione audycje? I chętnie dowiem się w jakich sytuacjach najlepiej Wam się słucha podcastów!

 

 

 

Categories ja i mój lifestyle

About

Wciąż szukam swojego miejsca na ziemi. Mieszkałam prawie rok we Włoszech, potem 4 lata w UK w przepięknym Cambridge. Kolejne dwa lata spędziłam w Australii gdzie spełniałam swoje podróżnicze marzenia. Teraz wywiało mnie na mroźną północ Norwegii, gdzie znów odkrywam uroki życia w rytmie slow. Przeżywam ogromną fascynację minimalizmem, ideą slow life, a więc i slow travel. Kocham zieloną herbatę i dobrą książkę. Chętnie opowiem Wam jak zmieniam swoje życie i otaczającą mnie rzeczywistość.