SKY GARDEN

Podróżując odwiedzam moje ulubione punkty w miastach, które często są zdecydowanie bardziej pochłaniające niż najpopularniejsze atrakcje turystyczne.

Po pierwsze, uwielbiam wszelkiego rodzaju punkty widokowe, które są dla mnie miejscem magicznym. To tam zwykle zatrzymuję się na dłużej, obserwuję, chłonę całe miasto. Po drugie, targi – zarówno te ze starociami jak i z jedzeniem. Kocham tętniące życiem markety, na których pachnie lokalnymi produktami, a mieszkańcy robią podstawowe zakupy. Pełne kolorów, zapachów, różnorodności stanowią dla mnie miejsce, w którym warto spróbować lokalnych przysmaków, zakupić pamiątki i obserwować ludzi. Po trzecie, mosty i rzeki. Mam niezwykłą słabość do mostów! Zwykle roztacza się z nich niesamowity widok, ale również lubię je za pewnego rodzaju romantyzm. Nie wytłumaczę Wam tego, bo sama do końca nie pojmuję dlaczego pociągają mnie mosty…

SKY GARDEN 

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o miejscu, którego nie możecie przegapić będąc w Londynie. Jest to absolutnie magiczne miejsce, w którym na pewno powiecie: WOW! Zalicza się ono do pierwszej kategorii, czyli do punktów widokowych. Ze Sky Garden rozpościera się panorama całego Londynu, możecie z góry dojrzeć The Tower of London, London Bridge, St Paul’s Cathedral i wiele, wiele innych pięknych zabudowań. Zaraz z naprzeciwka zerka na nas The Shard czyli najwyższy budynek w Londynie.

Na Sky Garden natknęłam się zupełnie przypadkowo, jak to zwykle bywa przeglądając zdjęcia znajomych na facebooku, ujrzałam zdjęcia na których widać było panoramę Londynu, która wręcz zapierała dech w piersiach.

Wydaje mi się, że zdjęcia mówią same za siebie. Przepiękna panorama Londynu z 35 piętra przeszklonego wieżowca jest świetną rozrywką i atrakcją. W dodatku jest za darmo! Przykładowo wstęp na najwyższy budynek w Londynie kosztuje od 20 do 36£.

Jest jednak kilka rzeczy, które musisz wiedzieć:

  • bilet, mimo iż jest darmowy, trzeba zarezerwować a następnie wydrukować
  • rezerwacja jest możliwa dopiero z 2-3 tygodniowym wyprzedzeniem
  • bilety są imienne, a przy wejściu należy okazać dowód osobisty bądź paszport
  • przed wejściem znajduje się również kontrola bezpieczeństwa, podobna do tej na lotnisku
  • w budynku znajdują się również bar i restauracja, aczkolwiek jest tam stosunkowo drogo. Ale z drugiej strony kolacja z takim widokiem?
  • Widoki są nieziemskie!!!

Rezerwacji możesz dokonać na stronie internetowej (klik).

Jak Wam się podoba? Odwiedzicie Sky Garden podczas następnej wizyty w Londynie?

Chętnie przeczytam o Waszych ulubionych punktach, które odwiedzacie podczas podróży do nieznanych miejsc. Trzymacie się wyłącznie głównych atrakcji turystycznych czy zbaczacie i próbujecie odkrywać miasto na własną rękę?

P1080301_Fotor P1080245_Fotor P1080213_Fotor P1080190_Fotor london sky gardens visit bike sky gardens the sky gardens P1080338_Fotor

Jeśli podobał Ci się post i myślisz, że przydałby się Twoim znajomym, śmiało – udostępnij! Będę bardzo wdzięczna zarówno za udostępnienie jak i komentarz pod tym wpisem.

Do następnego!