WYGRZEBANE W SIECI CZYLI LINKI GODNE POLECENIA #1

Ten cykl chodził mi po głowie już dosyć długo. No i jest! Pierwszy wpis z tej serii, w której będę się dzielić z Wami ciekawymi artykułami, wpisami, blogami. Będzie to miejsce, w którym znajdziecie mnóstwo inspiracji, interesujących miejsc w sieci. Znajdzie się tu również miejsce na muzykę i filmy. Podrzucę Wam też garść ciekawostek, które mam nadzieję sprawią, że się na moment uśmiechniecie. A więc zaczynajmy, bo mam dziś dla Was mnóstwo linków godnych polecenia!

Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.

André Malraux

  • Znacie Ikeę? Oczywiście, że znacie. Lubicie ich kampanie reklamowe? Ja jestem ich ogromną fanką, jednak dzisiaj nie o tym. Dzisiaj chciałam zwrócić uwagę na ich podejście do klientów, do samego procesu powstawania produktów sprzedawanych w tym sklepie. Ikea zmienia dziecięce rysunki w pluszowe zabawki.  A do tego część dochodów z ich sprzedaży wędruje do UNICEFu i Save the Children.  Czy to nie genialne? Sama chętnie zobaczyłabym swój rysunek przeistoczony w maskotkę.
  • Całkiem niedawno w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Liverpoolu powstał pierwszy pas wytyczony dla osób, które chodzą szybko… Podobno nic tak nie denerwuje Brytyjczyków, jak powolne spacerowanie w centrum miasta. Życie w pędzie sprawia, że chyba już coraz mniej ludzi czerpie radość ze spacerowania.
  • W Cambridge znajduje się najstarszy budynek w Europie, który wciąż używany jest zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. W Peterhouse znajduje się sala jadalna, która została ukończona w 1290 r. i jest w ciągłym użyciu od ponad 700 lat. Po więcej ciekawostek z Cambridge zapraszam tutaj.
  • Blog Kingi Paruzel odkryłam stosunkowo niedawno i żałuję, że tak późno. Jest to miejsce pełne kulinarnych inspiracji, pięknych zdjęć i przepisów fit. Jestem pod szczególnym wrażeniem bardzo fajnie wydanego e-booka, w którym Kinga opowiada o swojej przygodzie z dietą, a także zdradza jak się zabrać za temat zdrowego odżywiania. W tej krótkiej publikacji znajdziecie podstawowe zasady bycia fit, o których często w codziennym pośpiechu zapominamy. Zajrzyjcie koniecznie, a najlepiej wprowadźcie w życie. Od zaraz!
  • Wiecie, że Polska znalazła się na liście top 10 krajów, które warto odwiedzić w 2016 r. według Lonely Planet? Jest to ogromne wyróżnienie, które uświadomiło mi jak mało podróżuję po Polsce właśnie. Cudze chwalimy, własnego nie znamy. Gdzie ostatnio byliście w naszym pięknym kraju? Czym się zachwyciliście? Ja obiecałam sobie, że się poprawię i mam nadzieję, że w przyszłym roku pożeglujemy na Mazurach i pospacerujemy po Bieszczadach.
  • Łódź oraz fantastyczne murale.
  • Też macie problem ze znalezieniem prostej, klasycznej czarnej torebki bez zbędnych świecidełek i ozdóbek? Przywara Srzałka, polska marka wychodzi na przeciw takim właśnie kaprysom. Minimalistyczne, pięknie wykonane torebki z wysokiej jakości skóry. Dobre bo/i polskie!
  • Bardzo brzydkie rysunki to fanpage na Facebooku, na którym bardzo regularnie pojawiają się humorystyczne grafiki. Sarkazm, cynizm, prostota i humor to mieszanka wybuchowa. Te teksty i rysunki są tak prawdziwe do bólu, że aż śmieszne. Koniecznie zajrzyjcie.

wygrzebane w sieci linki godne polecenia

  • Wieczór. Postanawiamy obejrzeć film. No i wtedy zaczyna się najgorsze czyli podjęcie decyzji co oglądamy. Często brak porozumienia i to, że w końcu nie potafiliśmy się na nic konkretnego zdecydować skutkowało tym, że oboje kończyliśmy wieczór czytając książkę. Na ratunek przyszła strona filmypodobnedo.pl, na której wystarczy wpisać tytuł filmu, który lubisz a strona zaproponuje Ci kilka tytułów w podobnym klimacie. Przy okazji polecacie coś na długie zimowe wieczory? 
  • A na koniec zostawiłam perełkę. Izabela Urbaniak stworzyła serię przepięknych zdjęć zatytułowaną „Summertime”, na których możemy oglądać kadry z beztroskich wakacji na polskiej wsi. Główną ideą jest pokazanie sielskich, dziecięcych wakacji, pełnych radości, zabaw na dworze bez komputerów i telewizji. Genialny klimat zdjęć no i pomysł sam w sobie rewelacyjny. Koniecznie zajrzyjcie.

Kochani to by było na tyle w pierwszym poście z cyklu Wygrzebane w sieci czyli linki godne polecenia. Jak Wam się podoba? Lubicie tego typu wpisy?