linki godne polecenia

WYGRZEBANE Z SIECI CZYLI LINKI GODNE POLECENIA #12

No i przyszła pora na kolejną odsłonę Wygrzebanych z sieci czyli linków godnych polecenia. Dziś będzie jak zawsze inspirująco i motywująco. O tym czym jest projekt poboczny, po co nam Netflix czy dlaczego warto wybrać się na warszawską Pragę. Zapraszam do lektury, bo jestem pewna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

– Jeśli bierzecie się za planowanie roku (nigdy nie jest na to za późno!) to na pewno przyda Wam się w tym piękny kalendarz. Tym razem polecam ten od Wild Rock z botanicznym motywem. Minimalistyczny, klasyczny, a przy tym niezwykle piękny.

– W grudniu po wielkich dywagacjach skusiliśmy się na miesiąc darmowego abonamentu na Netflixie i jak wiele osób przewidziało, po tym okresie zdecydowaliśmy się na płatną wersję. Zdążyliśmy już się wciągnąć w Narcos, ale Netflix znany jest również z bardzo dobrych dokumentów i w trakcie poszukiwań tego co warto zobaczyć znalazłam artykuł na chilllife.pl o hitach Netflixa. Na razie skusiliśmy się na dokument Hot Girls Wanted, który opowiada o młodych dziewczynach decydujących się na karierę w branży porno. Dawno tak często nie wciskałam pauzy w trakcie oglądania, aby z oburzeniem komentować na bieżąco akcję. Nadal jestem w szoku jak ta branża jest rozwinięta i jak chętnie młode dziewczyny decydują się na takie życie.

– Początek roku był dla mnie bardzo refleksyjny, czego wynikiem było kilka osobistych wpisów (o tym jak nie dać się zwariować, o marzeniach, celach i planach czy o tym za co jestem wdzięczna w 2016) dlatego z otwartą głową przeczytałam tekst o tym dlaczego warto mieć poboczny projekt.

Może dać Ci po prostu masę radości, ale może też zupełnie zmienić Twoje życie. Jacek Kłosiński

Takim moim pobocznym projektem jest blog. W wielu słowach Jacka widzę siebie. Warto przeczytać, bo może właśnie te słowa pomogą Ci odnaleźć trochę radości w życiu?

– Warszawska Praga znalazła się na 4. miejscu w rankingu najfajniejszych dzielnic w Europie! Już kilka dzielnic mamy zaliczonych, takich jak berliński Kreuzberg czy sztokholmski Södermalm, ale czeka na nas jeszcze sporo fajnych miejsc do okrycia. Zdziwiona jednak jestem, że w rankingu nie znalazł się londyński Shoreditch albo Hackney.

– Jeśli jeszcze Was nie przekonałam do tego, aby odwiedzić Cambridge, to może te 19 powodów przeważy szalę i w 2017 roku zawitacie w tym magicznym mieście.

– 10 kosmetyków made in Poland godnych uwagi. Kuszą, oj kuszą…

– Wśród inspirujących projektów zdolnych Polaków szczególnie do gustu przypadły mi opakowania herbatek. Leśne Runo i bardzo leśne nazwy tak bardzo mi się spodobały, że przetrzepałam całe internety w ich poszukiwaniu. No i nie znalazłam, wniosek jest taki, że to jedynie projekt graficzny, ale jeśli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, niech mi tu natychmiast donosi!

– Jestem pewna, że nie raz przeszło Wam przez myśl, aby przeprowadzić detox, albo po prostu zacząć lepiej, zdrowiej i lżej jeść. Na goop.com pojawiło się kilka ciekawych przepisów, które powinny się sprawdzić również u tych zapracowanych osób. Fajne przepisy na smoothie, do których lubię wracać.

smoothie przepisy
Grafika pochodzi ze strony goop.com

– Niezwykle poruszający reportaż Michała Szlagi ze Stoczni Gdańskiej. Zobaczcie co zostało po tym unikalnym miejscu.

– Na onelittlesmile.pl znajdziecie listę najlepszych aplikacji, które pomogą Wam się zrelaksować. Muszę przyznać, że próbowałam Headspace, ale nie do końca przypadła mi do gustu. Jakoś nie mogłam się mimo wszystko zrelaksować i wyluzować. Wciąż szukam czegoś podobnego, więc jeśli korzystacie z aplikacji do medytacji bądź po prostu wyciszenia, chętnie dowiem się co się u Was sprawdziło.

– Słyszeliście kiedyś o EatWith? Czyli takim trochę jedzeniowym Airbnb? Mnie pomysł od razu przypadł do gustu i jestem pewna, że gdzieś na świecie spróbujemy takiej formy próbowania nowych smaków i poznawania nowych ludzi w jednym.

EatWith łączy miłośników dobrego jedzenia z hostami, miksując różne kultury w jednym miejscu. Celem serwisu jest to, żeby cały świat zebrał się przy jednym stole. Nie ma nic lepszego od spędzania czasu razem z ludźmi przy takiej kolacji — dzięki temu możemy spróbować czegoś nowego i zobaczyć, że mamy naprawdę dużo wspólnego.fpiec.pl

Na everydayroutes.com znajdziecie listę najpiękniejszych magazynów podróżniczych na świecie. Kocham pięknie wydane magazyny, dlatego chętnie sięgnęłabym po wszystkie z nich…

37 stron, dzięki którym nauczysz się czegoś nowego. Od kodowania poprzez kursy językowe. Warto zapoznać się z tymi stronami i korzystać z darmowej wiedzy, którą dzielą się eksperci z całego świata.


I to by było na tyle dzisiaj. Jak Wam się podobało to zestawienie? Odnaleźliście coś ciekawego co przyda Wam się w życiu?