WYGRZEBANE Z SIECI CZYLI LINKI GODNE POLECENIA #15

To już 15 odsłona niezwykle przez Was lubianego cyklu Wygrzebane z sieci czyli linki godne polecenia. Będzie trochę ciekawostek, pięknych zdjęć, jeszcze ciekawszych wnętrz i artykułów. Nie przeciągam, bo trochę się tego nazbierało. Bierzcie kawę/herbatę bądź lemoniadę w dłoń i czytajcie na zdrowie!


– Żałuję, że kiedy byłam w Polsce nie znalazłam czasu żeby po prostu powałęsać się po Katowicach. Widzę jak to miasto się zmienia i widzę jak coraz mniej przypomina zaniedbane miasto, które pamiętam z dzieciństwa.

Jak sobie radzić z nadmiarem obowiązków?  Dorota, która prowadzi bloga Kameralna, udziela kilku cennych wskazówek, które naprawdę potrafią zdziałać cuda. Sama dopiero uczę się prosić o pomoc, ale z ustalaniem priorytetów i walką z perfekcjonizmem radzę sobie całkiem nieźle. Ciekawa jestem czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie z nadmiarem zadań?

Jakiś czas temu pisałam również o tym jak być slow i umiejętnie zarządzać czasem.

– Marzy mi się mieszkanie (o domu nawet jeszcze nie śmiem!), które będę mogła urządzić od A do Z, dlatego tak chętnie zerkam na pięknie urządzone wnętrza, wyobrażam sobie siebie z książką na kanapie i wzdycham. Milk & Sun to idealne miejsce, w którym zwykle zaspokajam swoje mrzonki. Reportaż z mieszkania Marty Mach przyprawił mnie o szybsze bicie serca. Piękne jasne wnętrza, dużo książek, roślin. Połączenie tego co nowoczesne z tym co klasyczne, stare. Może to nie miejsce idealne, ale na pewno przytulne i takie, w którym chciałoby się po prostu być i żyć.

www.milkandsun.com
www.milkandsun.com
www.milkandsun.com
www.milkandsun.com

O tym jak dbać o ubrania, aby służyły nam dłużej.

Jeśli te kilkadziesiąt kilo ubrań wyrzucanych co roku przez jednego Europejczyka nie zutylizuje się we właściwy sposób, to prawdopodobnie trafią one na wysypisko. A tam, rozkładając się, mogą skazić grunty i wodę. Niby więc wydaje się, że dbałość o ubrania nie ma żadnego związku z ochroną środowiska. A jednak ma, i to duży!nanowosmieci.pl

Jak najbardziej jestem za kupowaniem ubrań dobrej jakości, wyszukiwaniem perełek w second handach i dbaniem o nie nie tylko po to, aby służyły nam dłużej, ale również po to, abyśmy zostawili po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie (choć brzmi to nieco patetycznie).

Kilka sposobów na początek życia zero wasteNiektóre proste w implikacji, niektóre takie, nad którymi trzeba chwilkę pomyśleć. Ale nie są to rzeczy niemożliwe, wystarczy odrobina dobrej woli i organizacji i naprawdę możemy dołożyć swoją cegiełkę do redukcji produkowanych przez nas śmieci.

Pod ostatnim postem o akcesoriach przydatnych w podróży pojawił się komentarz, iż butelka z filtrem, którą polecałam to totalnie zbędny gadżet. Może dla niektórych i owszem, jednak od kiedy zaczęłam używać butelki z filtrem przestałam kupować wodę w butelce i tym samym zredukowałam ilość butelek plastikowych, które w innym wypadku lądowałyby w śmieciach. Moja butelka kosztowała 4 funty (ok. 20 zł) i może przefiltrować ok. 400 litrów.

Zerknijcie do Kasi na ograniczamsie.pl, bo dziewczyna naprawdę udziela cennych wskazówek.

Samotność w Tokio w obiektywie Yota Yoshido

Yota Yoshida / www.yotayoshida.com
Yota Yoshida / www.yotayoshida.com
Yota Yoshida / www.yotayoshida.com
Yota Yoshida / www.yotayoshida.com

– Piękny tekst o tym jak pracować nad akceptacją siebie i zwiększaniu własnej atrakcyjności. Problem, z którym boryka się wielu z nas.

Rozwój duchowy, intelektualny, podążanie w kierunku pasji i dystans do siebie – czego chcesz więcej do doświadczenia piękna? Człowiek, który jest szczęśliwy sam ze sobą, realizuje się i robi to, co kocha jest piękny. Dziesięć na dziesięć.palmtreeview.pl

Tekst Tosi z Innego Życia tak bardzo odzwierciedla to co mam głęboko w sercu i to jak próbuję żyć od kilku lat. Rytm slow to nie wyprowadzka za miasto, życie w lesie, a coś znacznie więcej. To coś co jest w nas i co pielęgnujemy na co dzień. Bo to właśnie najtrudniejsze sprawić, aby nasze życie było szczęśliwe i abyśmy umieli doceniać każdą chwilę.

– Kiedyś nie wyobrażałam sobie lata w mieście. Dopiero kilka miesięcy spędzonych w Warszawie uzmysłowiło mi, że tak wiele zależy od tego w jakim mieście jesteśmy i jak wygląda jego infrastruktura. Pierwszy raz w życiu byłam zachwycona tym, że spędzam gorące dni w mieście. Parki, plaże, imprezy nad Wisłą. A tu proszę, we Wrocławiu powstaje ogromna plaża miejska nad Odrą. Takie projekty sprawiają, że mieszkańcy są po prostu szczęśliwsi.

– Ostatnio na blogu onelittlesmile.pl pojawił się wpis, w którym Paulina zdradza jak za darmo zrobić plakat z mapą. Te ostatnio bardzo modne grafiki potrafią osiągać horrendalne ceny. A tu proszę, okazuje się, że na stronie snappymaps.com wygenerować mapę wybranego przez siebie miasta w wybranym przez siebie stylu za darmo! Jak tylko dorobimy się swojego miejsca, na ścianie zawisną mapy miast, w których do tej pory mieszkaliśmy.

– Każdy kto prowadzi bloga wie jak ważne jest pozycjonowanie bloga. Oto 7 prostych kroków, które sprawią, że Twoja strona będzie bardziej widoczna w wyszukiwarkach.

Hipsterski ślub w mojej ulubionej dzielnicy w Londynie czyli Shoreditch?

Oprócz ręcznie wykonanych przez miejscowych artystów graffiti zaproszeń czy ślubnego śniadania z produktów od lokalnych dostawców, w ofercie znajdują się także tatuaże dla nowożeńców, które zrobią najlepsi tatuatorzy z West End. Po ceremonii lokalny projektant przerobi suknię ślubną na ubranie, które panna młoda z powodzeniem będzie mogła nosić na co dzień.fpiec.pl

Lubię to.

– Na everydayroutes.pl pojawił się niezwykle ważny artykuł, który mówi o etycznym podróżowaniu. Pod każdym zdaniem podpisuję się całym sercem. O tym dlaczego należy szanować lokalne zwyczaje, o targowaniu, o noclegach i transporcie i o bardzo istotnym aspekcie jakim jest korzystanie z atrakcji turystycznych, w które zaangażowane są zwierzęta.

Flexicube to domy z kontenerów. Tanie, ekologiczne, piękne, praktyczne. A jak zmienisz zdanie o tym gdzie chcesz mieszkać to po prostu transportujesz go do nowego miejsca. Jaramy się i mocno chcemy!


I to by było na tyle w dzisiejszym zestawieniu. Znaleźliście coś interesującego dla siebie?